تبلیغات
كانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور زاهدان - غنچه های هلال ذخایر آینده جمعیت هلال احمر در ترویج اهداف بشردوستانه

محمد نعیم دیندار دبیرکل جمعیت هلال احمر افغانستان در ادامه آشنایی با فعالیت های جمعیت هلال احمر از کانون غنچه های هلال احمر در مهد کودک غنچه های ایران  بازدید کرد.

در کانون غنچه های هلال کودکان ملبس به یونیفرم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اجرای سرود ،اصول و اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر  را در قالب شعر قرائت کردند .

دبیرکل جمعیت هلال احمر  افغانستان با بیان اینکه تاکنون نظیر چنین فعالیتی را در سایر جمعیت های ملی مشاهده نکرده است افزود: این برنامه سازمان جوانان برای یادگیری فعالیت های بشردوستانه در سنین کودکی بسیار تاثیر گذار است چون در این سنین کودکان آموزش های امداد و مفاهیم ایثار و از خودگذشتگی را در قالب  شعر  فرا می گیرند و  هرگز فراموش نمی کنند.

دیندار خاطر نشان کرد، با آموزش کودکان در این سن خانواده های آنان نیز تغییر ذهنیت داده و به فرا گیری آموزش های امدادی و بشردوستانه بیشتر ترغیب می شوند .

وی گفت: این کودکان که بدون در نظر گرفتن هیچ نفعی آموزش می بینند ذخایر خوبی برای جمعیت هلال احمر بشمار می آیند.

در ادامه مشاور رییس سازمان جوانان ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های مختلف این سازمان برای رده های سنی مختلف جوانان ۶ تا ۲۹ سال گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با همراهی دولت محترم ،که برای اولین بار طی سالیان گذشته موفق به دریافت ردیف بودجه اختصاصی از مجلس محترم شورای اسلامی گشته است با چشم انداز هرجوان ایرانی یک امدادگر ، آموزش های کوتاه مدت و بلند مدتی را برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی در طول سال در کانون های دانش آموزی،دانشجویی،طلاب ،روستایی و شاخه آزاد ارایه می دهد.

وی افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای جذب و نگهداری اعضا علاوه بر ایجاد فضاهای آموزشی و مجتمع های فرهنگی- ورزشی – تفریحی به منظور غنی سازی اوقات فراغت اعضا در داخل و کشور تاجیکستان اردوگاه دایر کرده است.


منبع:http://www.javananhelal.com  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس