تبلیغات
كانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور زاهدان - برگزاری اولین مرحله دوره مقدماتی تجسس و نجات در کوهستان در ۳۱ استان کشور

اولین مرحله دوره مقدماتی تجسس و نجات در کوهستان ویژه اعضای کانون دانشجویی و جوانان و روستایی در ۱۶ استان کشور برگزار شد.

از اهداف این طرح ملی بهره‌مندی از مهارت های ورزشی جهت افزایش آمادگی جسمانی و ارتقاء کیفیت مهارت های بشردوستانه و امدادی اعضا برای خدمت رسانی اثربخش به جامعه هدف در مواقع لزوم می‌باشد.

با اجرای مرحله اول این طرح حوزه معاونت امور جوانان جمعیت ۱۶ استان تا کنون موفق شدند با همکاری هیئت کوه‌ نوردی استان دوره‌های مقدماتی را برگزار نمایند و ۱۵ استان دیگر نیز در شرف
برگزاری می‌باشند.

از مهمترین ویژگی‌های این طرح استفاده از مدرسین خبره فدراسیون کو‌ه‌نوردی و صعودهای ورزشی برای آموزش اعضای منتخب (۱۸ تا ۲۴ سال) وهمچنین صدور گواهینامه رسمی برای دوره‌های کمک های اولیه در کوهستان ، بقا در کوهستان ، تجهیزات شناسی کوهستان  و صدور حکم رسمی برای دوره‌های نقشه خوانی و کار با قطب نما و اصول کوهپیمایی و کوهنوردی عمومی از طرف فدراسیون می باشد.

شایان ذکر است تا کنون تعداد ۴۸۰ عضو خواهر و تعداد ۴۸۰ عضو برادر (جمعا ۹۶۰ عضو) مرحله اول را به پایان رسانده اند. که بطورمیانگین به مدت ۱۰ روز ۹۶۰۰ نفر ، آموزش‌های دوره‌های فوق را در ۱۶ استان گذراندند.

پیش بینی می‌‌گردد با اجرای مرحله دوم این طرح در نیمه دوم سال جاری و یا در تابستان سال آینده، تعداد ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر ازاعضای کانون‌های دانشجویی،جوانان و روستایی سازمان مفتخر به دریافت حکم رسمی مربی‌گری درجه ۳ از فدراسیون گردند و پس از گذراندن دوره باز آموزی به عنوان مدرس رسمی فدراسیون و عضو داوطلب سازمان جوانان، مهارت‌های دوره‌های آموزش دیده را در مرکزاستان و یا شهرستان‌های محل سکونت خود با محوریت شعب جمعیت به دیگر اعضای کانون‌های  دانشجویی ، جوانان و روستایی به صورت داوطلبانه ارائه کنند.

شرایط انتخاب اعضا برای دوره بعدی متعاقباً درچند روز آینده اعلام می‌شود.

جهت مشاهده گزارش برگزاری دوره های مقدماتی تجسس و نجات در کوهستان در ۱۶ استان کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

تجسس و نجات در کوهستان

  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس