تبلیغات
كانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور زاهدان - آموزش آخرین روش های عملیاتی امداد و نجات به فرماندهان پیشاهنگی در اردوی کمپوری

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمراعلام کرد، فرماندهان و قائم مقامان واحد های پیشاهنگی هلال احمر با شرکت در نخستین اردوی کمپوری کشوری با آخرین روش های عملیاتی امداد و نجات در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی آشنا شدند.

 سید علی منیری در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمرافزود : در این اردوی ۶ روزه چهار هزار نفر از فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در دو گروه دو هزار نفری خواهران و برادران با زندگی اردویی و انجام کارهای گروهی در شرایط سخت شامل اسکان و تغذیه اضطراری آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث، چادرزنی و کلیات آموزش های امداد و کمک های اولیه در مواجهه با انواع مصدومان و حادثه دیدگان آشنا شدند.

 وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده ازسوی مسوولان برگزاری نخستین اردوی کمپوری کشوری پس از پذیرش فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در محل برگزاری این، آنها فراگیران
را به دو گروه  مهرآوران با حضور فرماندهان ومهر گستران قائم مقامان تقسیم و نهایتاً درسه اردوی رازداری، مردم داری و خویشتن داری سازماندهی کردند.

 معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمرادامه داد: فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در نخستین اردوی کمپوری کشوری ضمن فراگیری آموزش های ارایه خدمات امدادی در شرایط اضطرای عمومی و پیچیده وقوع انواع حوادث و سوانح پرخطر تجربیات گذشته خود را در حضور در چندین عملیات امدادی را به سایر اعضای پیشاهنگ ارایه خواهند کرد.

منیری افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در راستای گسترش و اشاعه اصول و اهداف متعالی نهضت پیشاهنگی با تاکید بر سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و توجه هرچه بیشتر به امور تربیتی و آموزشی نوجوانان، نخستین اردوی کشوری کمپوری پیشاهنگی را اردوگاه باغرود نیشابور در استان خراسان رضوی برگزار کرده است.

 وی اظهار داشت: اهداف برگزاری این اردوی ۶ روزه ایجاد زمینه مناسب برای اعضای فعال و جوان نهضت پیشاهنگی جهت تمرین کار گروهی و روحیه مشارکت در واکنش های مختلف اجتماعی وبلایای طبیعی و بهره‌مندی تمام افراد شرکت‌ کننده در این کمپوری از ظرفیت معنوی زیارت حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) برنامه ریزی شده است.

 منیری گفت: تقویت کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های نهضت پیشاهنگی هلال‌احمر و ایجاد زمینه‌های زندگی در شرایط سخت با رویکرد و تمرین های اسکان اضطراری از دیگر اهداف اردوی پیشاهنگی است.  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس