تبلیغات
كانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور زاهدان - اجرای سرود با لباس محلی، نماد فرهنگی استان های کشور است

رشت- داور کشوری بخش سرود دومین جشنواره تخصصی دانش آموزان مهرپویان سازمان جوانان هلال احمر گفت: اجرای سرود با لباس محلی، نشانه نماد و ارایه بخش عظیمی از فرهنگ های استان های کشور است.

ملیحه مظفری دهشیری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا در بندرانزلی افزود: البته دانش آموزان علاوه بر پوشش محلی، باید سرود مورد نظر خود رابا گویش محلی آن استان اجرا کنند.

وی بابیان اینکه اجرای سرود با لباس محلی و بدون لهجه محلی فاقد امتیاز بوده و یک اجرای نمایشی محسوب می شود، گفت: دانش آموزان از استان های ایلام،کرمانشاه و کردستان باید بدانند که لهجه و لباس در کنار یکدیگر می تواند فرهنگ آن استان را به دیگر مناطق کشور ارایه دهد.

وی در مورد جزییات برگزاری بخش سرود دانش آموزی در دومین جشنواره تخصصی مهرپویان ادامه داد: بخش سرود یکی از قسمت های مسابقات غیر امدادی است و دانش آموزان ۳۱ استان کشور در گروه های هشت نفره به رقابت با یکدیگر می پردازند.

وی که دارای سابقه ۱۶ ساله در داوری مسابقات سرود است گفت: دانش آموزان باید در کنار داشتن یک صدای واضح، از محدوده موسیقایی خارج نشوند و تلفیق شعر و آهنگ را به درستی به هنگام اجرا رعایت کنند.

مظفری دهشیری، برخورداری از بیان حسی مطلوب را یکی از مهترین نکات در اجرای موفق سرود دانش آموزان عضو جمعیت جوانان هلال احمر عنوان کرد و افزود: این دانش آموزان در مقطع دبیرستان هستند و باید بتوانند در کنار یک رقابت سالم، کارهای گروهی را تمرین کنند.

وی درباره محتوای اشعار سرودها نیز گفت: یک اجرا باید مرتبط با سازمان جوانان هلال احمر باشد و انتخاب موضوع سرود دوم بر عهده خودشان است.

وی مجموع امتیازات بخش سرود را نمره ۵۰ بیان کرد و ادامه داد: سازمان جمعیت جوانان هلال احمر نیز موسیقی و آهنگ هایی را تهیه کرده و برای اجرا در اختیار استان ها قرار داده است.

به گفته مظفری دهشیری، مسابقات سرود دانش آموزی مهرپویان که از امروز صبح در اردوگاه مهر بندرانزلی آغاز شده تا امشب به کار خود پایان خواهد داد.

بر اساس این گزارش،دومین جشنواره تخصصی دانش آموزان مهرپویان که به مهردوستان نیز مشهور است از امروز-جمعه- با پیام فرمانده نهضت پیشاهنگی سازمان جوانان معیت هلال احمر در اردوگاه مهر واقع در بندر انزلی آغاز شده است.

در این مسابقات،دانش آموزان در مسابقات امدادی و غیر امدادی به مدت سه روز به رقابت با یکدیگر می پردازند.  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس