سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای اقدامات بشردوستانه این بار تعدادی از جوانان منتخب این سازمان را به کشور تاجیکستان به منظور برپایی ادوی آموزشی اعزام کرده است.

به گزارش روابط عمومی این سازمان ، در این اردو جوانان جمعیت هلال احمر از موزه ملی وحوزه علمیه شهر دوشنبه بازدید کردند.

همچنین در مسابقات فرهنگی ورزشی و شب شعر با حضور سفیر ایران در تاجیکستان نیز شرکت کردند.گفتنی است در این اردو جوانان از سد سنگ دوده که توسط مهندسین ایرانی در دست احداث می باشد ،بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است کاروان نیکوکاری سازمان جوانان نیز در روستای ورزاب جهت اقدامات بشردوستانه به تعدادی از خانوار ها خدماتی ارائه دادند .


منبع:http://www.javananhelal.com



دومین دوره طرح راهنمایی مسافرین تابستانی که از ۱۵ تیر ماه آغاز شده ، با استقبال بیشتر مسافرین مواجه شده است . این طرح در سه استان مازندران ، گیلان و گلستان با حضور اعضای جوان سازمان در ۶۰ کمپ در حال اجرا است .

گفتنی است در این طرح خدماتی در جهت هدایت مسافرین به سواحل امن خزر ، ارائه خدمات پیشگیری از غرق شدگی ، ارائه آموزش های خود امدادی ، راهنمایی اماکن گردشگری و…. انجام می شود.

لازم به یادآوری است سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با برپایی چادر های نماز ، خدمات مذهبی و فرهنگی نیز به مسافران ارائه می دهد که تا امروز تعداد مراجعین به چادر های نماز در این سه استان تعداد ۱۷۰۳۱ می باشد.

همچنین تعداد مسافرین مراجعه کننده ۲۳۹۹۰۶ نفر و تعداد بروشور ها و نقشه های توزیع شده برای راهنمایی مسافران نیز ۳۵۰۰۴ برگ می باشد.

در پایان لازم به ذکر است سازمان جوانان در این طرح جلیقه های نجاتی به صورت امانی در اختیار مسافرین قرار می دهد تا از خطرات احتمالی و حوادث ناگوار پیشگیری کند که تا امروز در سه استان تعداد ۲۵۳۱ جلیقه نجات توزیع شده است.


منبع:http://www.javananhelal.com



الیاس غانم مدیر بخش خاورمیانه هلال احمر و صلیب سرخ :

استفاده از الگوی ایثار در قالب هیئت های مذهبی حضرت علی اکبر (ع) فعالیتی ارزشمند و قابل توجه است.

الیاس غانم: با حضور در مهدکودک غنچه های ایران با فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر به ویژه در دوران کودکی آشنا شد. طی این بازدید مشاور اجرایی رئیس سازمان جوانان ضمن تشریح و ارائه گزارش تصویری از فعالیت های سازمان گفت : نگاه ما در سازمان جوانان نهادینه کردن دیدگاه و مهارت های امداد و نجات در اعضای سازمان به ویژه کودکان است زیرا باور داریم نگاه یاری رسان و خیرخواه و مهارت های لازم برای امداد و نجات در دوران کودکی عمیق تر و ماندگارتر فرا گرفته می شود. غنی زاده ادامه داد : در راستای ایجاد باور و الگوسازی فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی میان جوانان که لازمه یک امدادگر است این سازمان هیئت مذهبی را راه اندازی نموده است که مزین به نام حضرت علی اکبر (ع) ، جوان رشید و شهید کربلاست.

در این نشست مدیر بخش خاورمیانه هلال احمر و صلیب سرخ ضمن ابراز خوشحالی از شروع فعالیت های هلال احمر از دوران کودکی در برنامه های متنوع آن گفت : استفاده از الگوهای ایثار و از خودگذشتگی برای جوانان در قالب هیئت های مذهبی حضرت علی اکبر (ع) فعالیتی ارزشمند و قابل توجه است.


منبع:http://www.javananhelal.com



محمد نعیم دیندار دبیرکل جمعیت هلال احمر افغانستان در ادامه آشنایی با فعالیت های جمعیت هلال احمر از کانون غنچه های هلال احمر در مهد کودک غنچه های ایران  بازدید کرد.

در کانون غنچه های هلال کودکان ملبس به یونیفرم سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اجرای سرود ،اصول و اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر  را در قالب شعر قرائت کردند .

دبیرکل جمعیت هلال احمر  افغانستان با بیان اینکه تاکنون نظیر چنین فعالیتی را در سایر جمعیت های ملی مشاهده نکرده است افزود: این برنامه سازمان جوانان برای یادگیری فعالیت های بشردوستانه در سنین کودکی بسیار تاثیر گذار است چون در این سنین کودکان آموزش های امداد و مفاهیم ایثار و از خودگذشتگی را در قالب  شعر  فرا می گیرند و  هرگز فراموش نمی کنند.

دیندار خاطر نشان کرد، با آموزش کودکان در این سن خانواده های آنان نیز تغییر ذهنیت داده و به فرا گیری آموزش های امدادی و بشردوستانه بیشتر ترغیب می شوند .

وی گفت: این کودکان که بدون در نظر گرفتن هیچ نفعی آموزش می بینند ذخایر خوبی برای جمعیت هلال احمر بشمار می آیند.

در ادامه مشاور رییس سازمان جوانان ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های مختلف این سازمان برای رده های سنی مختلف جوانان ۶ تا ۲۹ سال گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با همراهی دولت محترم ،که برای اولین بار طی سالیان گذشته موفق به دریافت ردیف بودجه اختصاصی از مجلس محترم شورای اسلامی گشته است با چشم انداز هرجوان ایرانی یک امدادگر ، آموزش های کوتاه مدت و بلند مدتی را برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی در طول سال در کانون های دانش آموزی،دانشجویی،طلاب ،روستایی و شاخه آزاد ارایه می دهد.

وی افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای جذب و نگهداری اعضا علاوه بر ایجاد فضاهای آموزشی و مجتمع های فرهنگی- ورزشی – تفریحی به منظور غنی سازی اوقات فراغت اعضا در داخل و کشور تاجیکستان اردوگاه دایر کرده است.


منبع:http://www.javananhelal.com



در آستانه ماه مبارک رمضان کاروان های نیکوکاری سازمان جوانان هلال احمر در سطح شعب استان ها با برنامه های متنوع امدادی و بشر دوستانه از ۲۵ تیر برای خدمت رسانی به اقشار مناطق آسیب پذیر اعزام شدند.

خدمات امدادی ،بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، منابع طبیعی و زیست محیطی و ورزشی و تاسیس کانون های روستایی محور اصلی برنامه های طرح محسوب می‌شود که بر اساس نیاز سنجی و اولویت بندی برنامه ریزی و اجرا خواهند شد.

شایان ذکر است در راستای تسهیل در روند نهادینه سازی طرح کاروان نیکوکاری با رویکرد اجتماع محور و ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در سطح شعب و کانون های تابعه ، مستند ویژه نامه این طرح نیز با عنوان « کتاب کار و راهنمای گام به گام طرح کاروان نیکوکاری با رویکرد اجتماع محور» تدوین شده است .

منبع:http://www.javananhelal.com




تاریخ : سه شنبه 27 تیر 1391 | 14:04 | نویسنده : Engineer--M

حمایت از زندگی وسلامت انسان هادرجهت بهبود وتقویت فرهنگ حفاظت ازمحیط زیست ازاولویت های سازمان جوانان دربرنامه های مختلف به شمار می رود.

درجریان اردوی نشاط وپویایی اعضای شاخه دانشجویی وجوانان طی یک اقدام بشردوستانه وهماهنگ اعضای جوان استانهای گیلان-خوزستان-خراسان رضوی-کردستان بصورت گروهی و داوطلبانه اقدام به پاکسازی ساحل اردوگاه  نمودند.

همچنین دراقدامی مشابه اعضای مشارکت کننده مبادرت به پاک سازی محوطه اردوگاه نمودند.


منبع:http://www.javananhelal.com



به مناسبت نیمه شعبان اردوی فرهنگی، زیارتی و تفریحی اعضای مجتمع های دانش آموزی برای پنج استان خراسان جنوبی ، گیلان، کرمان، سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری برگزار شد. این اردو با حضور منیری، معاون دانش آموزی و پیش دبستانی، آبسالان، معاون امور جوانان خراسان رضوی و روسای کلیه مجتمع های دانش آموزی و کارمندان شان در مشهد مقدس همراه بود.

در این اردو ۴۵۰ نفراز دانش آموزان ۱۳ مجتمع حضور داشتند. هدف از این برنامه، ایجاد حس تعاون و همکاری، تقویت روحیه مشارکت، صلح و دوستی بین اعضا، تربیت و تشویق اعضا به انجام خدمات خیرخواهانه و کمک به همنوعان در زمان اضطراری بود .

این مجتمع ها به صورت شبانه روزی با هدف بالا بردن انگیزه دانش آموزان مستعد و محروم و ایجاد تعامل بین آنها در دو مقطه راهنمایی و دبیرستان فعالیت می کنند.



منبع:http://www.javananhelal.com



بنابر یشنهاد محمد جعفریان ریاست سازمان و مدیران ارشد جمعیت و برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ، در ایام تابستان برای دومین سال پیاپی  جشنواره آفتابگردان همزمان با میلاد حضرت علی اکبر ( ع) و روز جوان در تهران آغاز به کار کرد.

باتوجه به حدیث نبوی که به کودکان خود سوارکاری ، شنا و تیر اندازی بیاموزید و بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر کاری برای جوانان انجام می دهیم مهارت محور باشد جشنواره امسال برای گروه سنی زیر ۱۸ سال بر پایه آموزش های مهارتی و با شعار مهارت محوری برنامه ریزی شده است .

فعالیتهای پیش بینی شده در این جشنواره شامل آموزشهای ورزشی مانند اسکیت ، قایق رانی ، سوارکاری  و تیراندازی و در حوزه امداد و نجات شامل مهارت های کاربردی امدادی و کمک های اولیه می باشد. در این برنامه ریزی برای هر گروه سنی،مربی خاص در نظر گرفته شده است که با توجه به آموزش های داده شده از مراکز مربوطه و فدراسیون های مسوول ، در انتهای جشنواره که در پایان تابستان و و در هفته دفاع مقدس می باشد ، گواهی نامه های معتبر دریافت می کنند .

 همچنین با در نظر گرفتن شعار امسال که حمایت از تولید ملی می باشد ، برنامه های متنوع بازدیدی از کارخانه های تولید داخلی نیز در ریز کار بچه ها قرار گرفته است.

بنابردستور جعفریان این امکان در اختیار مراکز استانها قرار گرفته است که از بخش اعتبارات داخلی خود از امسال اقدام به برپائی جشنواره آفتابگردان در سراسر کشور نمایند.


منبع:http://www.javananhelal.com



  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات