تاریخ : سه شنبه 21 شهریور 1391 | 00:47 | نویسنده : Engineer--M

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمراعلام کرد، نخستین کنگره ملی ربات های نجاتگر با صرفه اقتصادی در حوادث و بلایای طبیعی طی روزهای بیست و پنجم تا بیست و هفتم شهریورماه جاری و به میزبانی استان گلستان برگزار می شود.

محمد حسین جوادی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان جوانان افزود: هدف از برگزاری نخستین کنگره ملی ربات های نجاتگر ترویج، تحقیق و پژوهش در زمینه سیستم های تعاملی چند عاملی است که در ماموریت های جستجو و نجات و امداد شهری مورد استفاده قرار می گیرند.
وی اضافه کرد:ربات های نجاتگر با هدف یافتن و شناسایی مصدومان، شناسایی راههای مطمئن برای کمک ‌رسانی به آنها و نیز رساندن مواد حیاتی اولیه به ‌منظور ادامه حیات مصدومان در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی ساخته می‌شوند.
معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوان جمعیت هلال احمر ادامه داد: ربات های نجاتگر دارای قابلیت ورود به درون خرابه‌ها و آوارهای پس از زلزله، جستجوی محل قرارگیری مصدومین و قربانیان در محیط های یاد شده، امکان برقراری ارتباط میان مصدومین با نجاتگران، تهیه نقشه محیط و جزئیات محل وقوع سانحه و مشخص کردن مسیرهای ایمن جهت فعالیت و ورود نجاتگران برای امدادرسانی به مصدومان گرفتار در محیط های خاص از قبیل گرفتاری در زیر آوار زلزله ،معدن و محیط های آبی می باشند.
به گفته جوادی، پس از یک زلزله شدید، به علت تخریب بناها و وقوع پس‌لرزه‌ها، همواره امکان ریزش آوار برروی امدادرسانان وجود دارد لذا به ‌منظور حفظ جان امدادرسانان و آسیب‌دیدگان و همچنین انجام عملیات در محیط های غیرقابل دسترس استفاده از ربات های نجاتگر به‌عنوان یک راهکار عملی در دنیا مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: بسیاری از کشورهای زلزله‌خیز مانند ژاپن، بودجه‌های دولتی و نیز مؤسساتی را به ‌منظور حمایت و پیشبرد این فناوری تخصیص داده‌اند.
معاون جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: نوآوری در طرح و صرفه اقتصادی در حوادث و بلایای طبیعی، خلاقیت و ابتکار در ساخت ربات های یاد شده، اثر بخشی طرح(میزان مفید بودن) ربات های نجاتگر، کارایی طرح(میزان موفقیت گروه در ساخت طرح) و قابلیت ساخت و اجرا از ویژگی های ربات شرکت کننده در نخستین کنگره ملی ربات های نجاتگر است. دومین نشست اجرایی برگزارکنندگان همایش روز جهانی و هفته ملی کودک با  حضور نماینده یونیسف وزارتخانه های کشور از جمله بهداشت، ، دادگستری،آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی، شهرداری تهران ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالن کنفرانس سازمان جوانان هلال احمر شنبه ۱۹/۰۶/۹۱ برگزار شد.

این نشست با هدف (هم افزایی برگزارکنندگان) در برگزاری همایش روز جهانی و هفته ملی کودک تشکیل گردید.

انتخاب سه نفر ازمیان برگزارکنندگان بعنوان داور نهایی انتخاب پوستر برتر همایش ،‏‏‏‏‏ تعیین سالن اجتماعات دانشگاه تهران بعنوان محل برگزاری همایش، تعیین زمان نشست خبری با اصحاب رسانه در روز چهارشنبه ۴/۷/۹۱ و برگزاری نمایشگاه در کنار همایش یک روز قبل از برگزاری از مهمترین تصمیمات این نشست بود.

روز جهانی کودک از جمله برنامه های فرهنگی یونیسف در حمایت از کودکان می باشد که در ایران با عنوان(کودک خانواده و جامعه )از ۱۶مهرماه امسال با حمایت بیش از ۱۳وزارتخانه و سازمان برگزار می گردد که باحضور کارشناسان و مسئولان سازمان ها در جلسه پیشنهادات ، نقطه نظرات برگزار کنندگان در خصوص انتخاب پوستر برتر و  تامین بودجه برگزاری همایش به بحث وگفتگو پرداختند.

نشست برگزارکنندگان همایش با تلاوت قران کریم کار خود را آغازکرد.ودر ابتدای این نشست محمد حسین جوادی معاون دانشجویی و جوانان به ایراد سخنرانی پرداخت: وی ضمن خیر مقدم و تشکر از عوامل اجرایی برگزارکنندگان همایش به تلاشها و وظایف سازمان جوانان هلال احمر اشاره کرد و گفت:(سازمان جوانان قدمتی ۶۵ساله دارد و بیشترین خدمات  این سازمان به کودکان نوجوانان و جوانان می باشد) .

وی گفت:سازمان بیش از دو میلیون عضوء داوطلب دارد و در آخرین حضور اعضاء که انتخابات شورای اجرایی بود بیش از ۷۰۰هزار نفر شرکت داشتند.

وی به تلاشهای سازمان در زمان صلح و زمان بروز بحران ها و حوادث طبیعی اشاره کرد و گفت:(بیشترین وظایف سازمان در هنگام صلح و بروز بحران ها و حوادث طبیعی شکل می گیردوارائه خدمات بشردوستانه و عام المنفعه ای چون (طرح راهنمایی مسافران نوروزی در ایران در ۱۲ سال اخیر) از جمله تلاشهای سازمان بوده است.

جوادی درادامه با اشاره به فضاهای فرهنگی دوستدار کودک و نوجوان یادآور شد: این فضاهای فرهنگی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ایجاد و دارای کارکردهای آموزشی‏،فرهنگی و تغذیه ای می باشد که درزمان حوادث شکل می گیرد .

 و در ادامه گفت: فعالیتهای سازمان در طول سال آموزشی می باشد و این آموزشها با حضور تیم های مستقل جوانان و با لباس مشخص و هویت مستقل در مناطق بحران زده شکل می گیرد.وی عنوان کرد البته عمر این آموزشها ۴ساله است و نوظهور هستند.

جوادی درادامه گفت : هدف از این برنامه های فرهنگی که با نام (پیش آهنگ )می باشد. تربیت و توانمند سازی شهروندان در زمان بروز بحران و حوادث است.

وی به اقدامات آموزشی و فرهنگی سازمان اشاره کرد و گفت:ما برای هر گروه سنی جامعه، نشریه ای با نام های ماه نو و ماه مهربان هستند که با هدف آموزشی و ایمنی خانوادها منتشر می شود.

 دومین نشست برگزار کنندگان همایش روز جهانی و هفته ملی کودک با حضور نماینده یونیسف و حضور فعال ۱۳ وزارتخانه و سازمان و با میزبانی ویژه سازمان جوانان هلال احمر  در محل کنفرانس اجلاس سازمان جوانان هلال احمر به کار خود پایان داد .رشت- داور کشوری بخش سرود دومین جشنواره تخصصی دانش آموزان مهرپویان سازمان جوانان هلال احمر گفت: اجرای سرود با لباس محلی، نشانه نماد و ارایه بخش عظیمی از فرهنگ های استان های کشور است.

ملیحه مظفری دهشیری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا در بندرانزلی افزود: البته دانش آموزان علاوه بر پوشش محلی، باید سرود مورد نظر خود رابا گویش محلی آن استان اجرا کنند.

وی بابیان اینکه اجرای سرود با لباس محلی و بدون لهجه محلی فاقد امتیاز بوده و یک اجرای نمایشی محسوب می شود، گفت: دانش آموزان از استان های ایلام،کرمانشاه و کردستان باید بدانند که لهجه و لباس در کنار یکدیگر می تواند فرهنگ آن استان را به دیگر مناطق کشور ارایه دهد.

وی در مورد جزییات برگزاری بخش سرود دانش آموزی در دومین جشنواره تخصصی مهرپویان ادامه داد: بخش سرود یکی از قسمت های مسابقات غیر امدادی است و دانش آموزان ۳۱ استان کشور در گروه های هشت نفره به رقابت با یکدیگر می پردازند.

وی که دارای سابقه ۱۶ ساله در داوری مسابقات سرود است گفت: دانش آموزان باید در کنار داشتن یک صدای واضح، از محدوده موسیقایی خارج نشوند و تلفیق شعر و آهنگ را به درستی به هنگام اجرا رعایت کنند.

مظفری دهشیری، برخورداری از بیان حسی مطلوب را یکی از مهترین نکات در اجرای موفق سرود دانش آموزان عضو جمعیت جوانان هلال احمر عنوان کرد و افزود: این دانش آموزان در مقطع دبیرستان هستند و باید بتوانند در کنار یک رقابت سالم، کارهای گروهی را تمرین کنند.

وی درباره محتوای اشعار سرودها نیز گفت: یک اجرا باید مرتبط با سازمان جوانان هلال احمر باشد و انتخاب موضوع سرود دوم بر عهده خودشان است.

وی مجموع امتیازات بخش سرود را نمره ۵۰ بیان کرد و ادامه داد: سازمان جمعیت جوانان هلال احمر نیز موسیقی و آهنگ هایی را تهیه کرده و برای اجرا در اختیار استان ها قرار داده است.

به گفته مظفری دهشیری، مسابقات سرود دانش آموزی مهرپویان که از امروز صبح در اردوگاه مهر بندرانزلی آغاز شده تا امشب به کار خود پایان خواهد داد.

بر اساس این گزارش،دومین جشنواره تخصصی دانش آموزان مهرپویان که به مهردوستان نیز مشهور است از امروز-جمعه- با پیام فرمانده نهضت پیشاهنگی سازمان جوانان معیت هلال احمر در اردوگاه مهر واقع در بندر انزلی آغاز شده است.

در این مسابقات،دانش آموزان در مسابقات امدادی و غیر امدادی به مدت سه روز به رقابت با یکدیگر می پردازند.  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic