تاریخ : پنجشنبه 30 شهریور 1391 | 00:57 | نویسنده : Engineer--M

اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر

Fundamental Principles of International Red Cross & Red Crescent Movement

بی طرفی – Neutrality
نهضت هیچگونه جهت‌گیری نسبت به ملیت، نژاد، عقیده مذهبی، طبقه یا عقاید سیاسی ندارد. نهضت تلاش می‌کند تا با توجه به نیاز افراد، رنج ایشان را التیام بخشد و موارد حیاتی‌تر را ترجیح دهد.

بی غرضی – Impartiality
به منظور بهره‌بردن از اطمینان همگانی، نهضت در درگیری‌ها از هیچ طرفی جانبداری نمی‌کند و در هیچ زمانی در مناقشه‌های سیاسی، نژادی، مذهبی و یا ایدئولوژی شرکت نخواهد کرد

استقلال – Independence
نهضت مستقل است. نمایندگان محلی ضمن آنکه در خدمت انسان‌دوستانه دولت‌های خود نقش کمکی را ایفا خواهند کرد و منطبق با قوانین کشور متبوع خود خواهد بود باید همواره استقلال خود را حفظ کنند تا بتوانند منطبق با اصول نهضت عمل کنند.

خدمت داوطلبانه – Voluntary Services
خدمت در نهضت داوطلبانه است و در هیچ شرایطی سودآوری مشوق آن نخواهد بود.

بشردوستی – Humanity
نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که با ایده کمک بی‌طرفانه به مجروحان جنگی شکل گرفت. با پشتوانه ملی و بین‌المللی خود تلاش می‌کند تا رنج را در هر کجای جهان التیام بخشد و از آن جلوگیری کند. هدف نهضت، محافظت از جان و سلامتی نوع بشر و تضمین کرامت آن است. نهضت درک متقابل، دوستی، همکاری و صلح پایدار را در میان ملت‌ها ترویج می‌کند.

یگانگی – Unity
در یک کشور، تنها یک جمعیت صلیب سرخ و یا هلال احمر می‌تواند وجود داشته باشد. این جامعه باید برای استفاده عموم باشد. این جامعه باید فعالیت‌های انشان دوستانه را در سرزمین خود انجام دهد.

جهان شمولی – Universality
همه جمعیت‌ها در نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر از موقعیت یکسان برخوردارند و مسوولیت‌ها و وظایف یکسانی را در کمک به یکدیگر دارند.معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمراعلام کرد، فرماندهان و قائم مقامان واحد های پیشاهنگی هلال احمر با شرکت در نخستین اردوی کمپوری کشوری با آخرین روش های عملیاتی امداد و نجات در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی آشنا شدند.

 سید علی منیری در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمرافزود : در این اردوی ۶ روزه چهار هزار نفر از فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در دو گروه دو هزار نفری خواهران و برادران با زندگی اردویی و انجام کارهای گروهی در شرایط سخت شامل اسکان و تغذیه اضطراری آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث، چادرزنی و کلیات آموزش های امداد و کمک های اولیه در مواجهه با انواع مصدومان و حادثه دیدگان آشنا شدند.

 وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده ازسوی مسوولان برگزاری نخستین اردوی کمپوری کشوری پس از پذیرش فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در محل برگزاری این، آنها فراگیران
را به دو گروه  مهرآوران با حضور فرماندهان ومهر گستران قائم مقامان تقسیم و نهایتاً درسه اردوی رازداری، مردم داری و خویشتن داری سازماندهی کردند.

 معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمرادامه داد: فرماندهان و قائم مقامان واحدهای پیشاهنگی در نخستین اردوی کمپوری کشوری ضمن فراگیری آموزش های ارایه خدمات امدادی در شرایط اضطرای عمومی و پیچیده وقوع انواع حوادث و سوانح پرخطر تجربیات گذشته خود را در حضور در چندین عملیات امدادی را به سایر اعضای پیشاهنگ ارایه خواهند کرد.

منیری افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در راستای گسترش و اشاعه اصول و اهداف متعالی نهضت پیشاهنگی با تاکید بر سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و توجه هرچه بیشتر به امور تربیتی و آموزشی نوجوانان، نخستین اردوی کشوری کمپوری پیشاهنگی را اردوگاه باغرود نیشابور در استان خراسان رضوی برگزار کرده است.

 وی اظهار داشت: اهداف برگزاری این اردوی ۶ روزه ایجاد زمینه مناسب برای اعضای فعال و جوان نهضت پیشاهنگی جهت تمرین کار گروهی و روحیه مشارکت در واکنش های مختلف اجتماعی وبلایای طبیعی و بهره‌مندی تمام افراد شرکت‌ کننده در این کمپوری از ظرفیت معنوی زیارت حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) برنامه ریزی شده است.

 منیری گفت: تقویت کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های نهضت پیشاهنگی هلال‌احمر و ایجاد زمینه‌های زندگی در شرایط سخت با رویکرد و تمرین های اسکان اضطراری از دیگر اهداف اردوی پیشاهنگی است.اردوی کمپوری خواهران در اردوگاه باغرود نیشابور در حال پیگیری است. امشب مراسم اختتامیه اردوی خواهران با حضور نزدیک به دوهزار نفر از اعضای  پیشاهنگی در زمین ورزشی اردوگاه شهید رجایی باغرود برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان جوانان به همراه میهمانان ویژه امروز بعد از ظهر در اردوگاه باغرود نیشابور حاضر و در مراسم اختتامیه شرکت خواهند کرد.

جعفریان و میهمانان ویژه،  قرار است از بلوک های ساخته شده توسط پیشاهنگان در قالب سه اردوی رازداری، مردم داری و خویشتن  داری دیدن نمایند و از اقدامات و ابتکارات پیشاهنگان با هدف توان افزایی اعضا در این اردوی ۳ روزه بازدید کنند.

گفتنی است علاو بر اجرای مانور پیشاهنگی، جشن دهه کرامت و آیین پرچم ،  دانش آموزان در تلاشند برنامه های دیگری همچون رژه، پارامید، فریاد شادی ها و… را  به منظور اختتامیه اولین دوره کمپوری خواهران  تدارک ببینند.

مراسم صبحگاه کمپوری با حضور منیری معاون پیش دبستانی و دانش آموزی، حجت الاسلام والمسلمین پهلوان و جمعی از اساتید پیشاهنگی برگزار شد. در این برنامه دانش آموزان با همفکری یکدیگر برنامه های متنوعی را برای هرچه بهتر انجام شدن مراسم اختتامیه پیشنهاد کردند.تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1391 | 00:43 | نویسنده : Engineer--M

کمپین یک میلیون امضاء برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی در لیبی از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان هلال احمر راه‌اندازی شد.

در این نامه که خطاب به بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل و دولت لیبی است، آمده است: «این هفت امدادگر، نیروهای پرتلاش جمعیت هلال احمر ایران بودند که فقدان آنها باعث ضربه‌هایی به امدادرسانی در کشور ما شده است. به خصوص در بحبوحه زلزله‌های اخیر ایران که صدها کشته و هزاران مجروح بر جای گذاشته است. آیا جزای احسان جز احسان است؟»

در پایان این نامه از سوی امضاء‌کنندگان این کمپین آمده است: «از شما می‌خواهیم که برای پایان دادن به این اتفاق غم‌انگیز ما را یاری کنید. امیدواریم با آزاد شدن این امدادگران پرتلاش، مردم کشور ما و دیگر کشورهای صلح‌دوست جهان باز هم از خدمات آنها بهره‌مند شوند.»

این کمپین که به همت برخی سازمان‌های مردم‌نهاد، جوانان هلال احمر و فعالان حقوق بشر در ایران راه‌اندازی شده است، از عموم مردم دعوت کرده تا با امضای این نامه به آزادسازی این گروگان‌ها کم کنند.

شایان ذکر است هشتم مرداد ماه هیاتی از سوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران متشکل از هفت نفر به دعوت هلال احمر لیبی به این کشور اعزام شدند ولی سفر اعضای هلال احمر نا تمام ماند و صبح سه‌شنبه ۱۰ مرداد ماه در مسیر به هتل تبسی (مقر اقامت‌شان) در حال حرکت بوده‌اند که یک گروه مسلح به آنها حمله‌ور شده و آنها را به منطقه نامعلومی منتقل می‌کند.

آقایان دکتر منتظر شبر مدیرکل هلال احمر استان تهران، محمدی عراقی معاون امور بین الملل هلال احمر، دکتر محمد عباسی مدیرکل حوزه ریاست، دکتر بلوچی مدیرکل تدارکات پزشکی، موسوی مشاور رئیس هلال احمر، دکتر شاهرضایی معاون درمان هلال احمر و شریفی فرد، کارشناس امور بین‌الملل افراد گروگان گرفته شده در لیبی هستند.

کسانی که می‌خواهند در این کمپین شرکت کنند می‌توانند از طریق نشانی ذیل به امضاء‌کنندگان بپیوندند.

http://www.ipetitions.com/petition/irchostagesتاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1391 | 00:43 | نویسنده : Engineer--M

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تبریک سالروز میلاد نمونه بانوی جهان اسلام حضرت معصومه(س) و روز ملی دختران، بر بهره‌مندی از ظرفیت بالای دختران ایران اسلامی به منظور حضور فعال در عرصه‌های بشردوستانه و در جهت بسط و گسترش صلح و دوستی و مهرورزی در میان آحاد جامعه تأکید کرد.

به نام  خداوند مهر و ایثار

پیام  ریاست محترم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

به  مناسبت میلاد کریمه‌ی اهل بیت حضرت معصومه (س) و روز دختر

سالروز ولادت حضرت معصومه (س) روز خجسته‌ای برای تبیین و تبلیغ بهترین خصلت‌ها و نیکوترین رفتارها در جهت رشد و تعالی دختران مسلمان و بالاخص دختران ایرانی است. حضرت معصومه (س) که لقب کریمه‌ی اهل بیت را از شریف‌ترین و بزرگ‌ترین انسان‌های کره‌ خاکی دریافت کرده است در سیره عملی و نظری خود مسیر زندگی دختران را به سوی تعالی و معرفت روشن کرده است. آن حضرت با عمر کوتاه خود توانست الگوی بسیار ارزنده‌ و بی‌نظیری از جایگاه رفیع انسانیت در معرض دید جهانیان قرار دهد. دختران امروز که مادران فردای ایران اسلامی هستند نقش اساسی و بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند و برخورداری از فضای سالم فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی، آنان را به جایگاه و منزلت رفیع زن مسلمان و مقام والای مادری نزدیک می‌نماید. گام برداشتن هر چه بیشتر در این مسیر وظیفه تمامی نهادها از جمله جمعیت هلال احمر است تا شرایط حضور دختران جوان میهن اسلامی را به بهترین شکل در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، اجتماعی، شغلی و به ویژه در عرصه‌های بشردوستانه و فعالیت‌های نوعدوستانه فراهم نمایند. سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز که زمینه‌های متنوعی از حضور جوانان را در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی فراهم نموده است، با داشتن قریب به دو میلیون نفر عضو داوطلب که بیش از نیمی از آنان را دختران تشکیل می‌دهند، جایگاه غیرقابل انکاری در میان این دستگاهها دارد که بایستی در برنامه‌های خود توجه ویژه‌ای به اجرای فعالیت‌های خاص دختران مومن این سرزمین و ارائه آموزه‌های ارزشمند مذهبی و امدادی و فرهنگی به ایشان نماید و زمینه بهره‌مندی از ظرفیت بالای دختران ایران عزیز را خصوصاً در جهت بسط و گسترش صلح و دوستی و مهرورزی در میان آحاد جامعه ایجاد نماید.

ضمن تبریک و شادباش سالروز میلاد نمونه بانوی جهان اسلام، کریمه‌ی اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز ملی دختران به تمامی دختران ایران اسلامی خصوصاَ دختران عزیز و نیکوکردار عضو هلال احمر که مشتاقانه و داوطلبانه در عرصه فعالیت‌های بشردوستانه خدمات قابل توجهی به مردمان این سرزمین ارائه می‌نمایند، برای تمام شما عزیزان سربلندی، توفیقات روزافزون و صحت و عافیت از درگاه خداوند متعال خواستارم و امیدوارم دختران عزیز عضو هلال احمر با اقتدا به اسوه و الگوی بی‌نظیر مهر و عاطفه دختران اسلام حضرت معصومه(س) و تأسی به فرهنگ اصیل ایرانی، تمام همت و تلاش خود را برای تسکین آلام‌بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسانها به کار گیرند تا این راه خیر و پرثواب سبب جلب عنایت و لطف الهی در مسیر پرپیچ و خم جوانی و توشه روزگار شباب باشد.مراسم افتتاحیه اولین دوره کمپوری خواهران ،امروز در اردوگاه باغرود نیشابور برگزار شد .

مسئولین برگزاری کمپوری پس از پذیرش و اسکان اعضای پیشاهنگی در اردوگاه باغرود آنها را به دو گروه مهرآوران با حضور دانش آموزان راهنمایی و مهر گستران با حضور دانش آموزان دبیرستانی تقسیم و نهایتاً در ۳ اردوی رازداری، مردم داری و خویشتن داری سازماندهی کردند.

شایان ذکر است این مراسم با حضور منیری معاون پیش دبستانی و دانش آموزی، حجت الاسلام والمسلمین پهلوان و اساتید و پیشکسوتان پیشاهنگی برگزار شد.

یاد آور می گردد دوره کمپوری برادران باحضور ۲۰۰۰ نفر از اعضای پیشاهنگی هفته پیش در این اردوگاه برگزار و طی مراسمی به کار خود پایان داد.اولین مرحله دوره مقدماتی تجسس و نجات در کوهستان ویژه اعضای کانون دانشجویی و جوانان و روستایی در ۱۶ استان کشور برگزار شد.

از اهداف این طرح ملی بهره‌مندی از مهارت های ورزشی جهت افزایش آمادگی جسمانی و ارتقاء کیفیت مهارت های بشردوستانه و امدادی اعضا برای خدمت رسانی اثربخش به جامعه هدف در مواقع لزوم می‌باشد.

با اجرای مرحله اول این طرح حوزه معاونت امور جوانان جمعیت ۱۶ استان تا کنون موفق شدند با همکاری هیئت کوه‌ نوردی استان دوره‌های مقدماتی را برگزار نمایند و ۱۵ استان دیگر نیز در شرف
برگزاری می‌باشند.

از مهمترین ویژگی‌های این طرح استفاده از مدرسین خبره فدراسیون کو‌ه‌نوردی و صعودهای ورزشی برای آموزش اعضای منتخب (۱۸ تا ۲۴ سال) وهمچنین صدور گواهینامه رسمی برای دوره‌های کمک های اولیه در کوهستان ، بقا در کوهستان ، تجهیزات شناسی کوهستان  و صدور حکم رسمی برای دوره‌های نقشه خوانی و کار با قطب نما و اصول کوهپیمایی و کوهنوردی عمومی از طرف فدراسیون می باشد.

شایان ذکر است تا کنون تعداد ۴۸۰ عضو خواهر و تعداد ۴۸۰ عضو برادر (جمعا ۹۶۰ عضو) مرحله اول را به پایان رسانده اند. که بطورمیانگین به مدت ۱۰ روز ۹۶۰۰ نفر ، آموزش‌های دوره‌های فوق را در ۱۶ استان گذراندند.

پیش بینی می‌‌گردد با اجرای مرحله دوم این طرح در نیمه دوم سال جاری و یا در تابستان سال آینده، تعداد ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر ازاعضای کانون‌های دانشجویی،جوانان و روستایی سازمان مفتخر به دریافت حکم رسمی مربی‌گری درجه ۳ از فدراسیون گردند و پس از گذراندن دوره باز آموزی به عنوان مدرس رسمی فدراسیون و عضو داوطلب سازمان جوانان، مهارت‌های دوره‌های آموزش دیده را در مرکزاستان و یا شهرستان‌های محل سکونت خود با محوریت شعب جمعیت به دیگر اعضای کانون‌های  دانشجویی ، جوانان و روستایی به صورت داوطلبانه ارائه کنند.

شرایط انتخاب اعضا برای دوره بعدی متعاقباً درچند روز آینده اعلام می‌شود.

جهت مشاهده گزارش برگزاری دوره های مقدماتی تجسس و نجات در کوهستان در ۱۶ استان کشور روی لینک زیر کلیک کنید.

تجسس و نجات در کوهستان

گرگان – نخستین کنگره و همایش بزرگ ربات های نجاتگر و امدادگر از روز یکشنبه به مدت سه روز کار خود را در گرگان مرکز استان گلستان آغاز کرد.

به گزارش روابط عومی سازمان جوانان موضوع این همایش و کنگره و استفاده از ربات در امداد و نجات، جدید بوده و قرار است که این فناوری وارد جمعیت  هلال احمر شود تا در مدیریت بحران به کمک این جمعیت بیاید.
با توجه به میزبانی اولین دوره این کنگره در گلستان، قرار است دبیرخانه دائمی کنگره ربات های امدادگر و نجاتگر در این استان باشد و سالانه و یا هر دو سال یک  بار، این همایش و کنگره برگزار شود.
هدف از اجرای کنگره، شناسایی و حمایت از محصولاتی است که توسط جوانان و مبتکران ایرانی تولید می شود تا بتدریج به سمت تولید انبوه برود که بدون شک هم صرفه اقتصادی و هم اشتغال زایی خوبی در پی خواهد داشت.
برای این کنگره ۱۱۰ مقاله و محصول از ۲۲ استان کشور به دبیرخانه ارسال شده که پس از داوری، ۱۷ محصول و بیش از ۵۰ مقاله به صورت نمایشگاهی و سخنرانی ارائه می شود.
در حاشیه این کنگره سه روزه، نمایشگاهی از تولیدات اولیه برپا می شود و با توجه به داوری های انجام شده و جمع بندی نهایی، به پنج نفر برتر این کنگره جوایز نفیسی اهدا می شود.
برای حضور در این کنگره، مقالات و محصولاتی از دانشگاه های معتبر صنعتی کشور نیز ارائه شده و در مرحله اول، استان گلستان بنا دارد تا در ایجاد دبیرخانه دائمی و  سپس توسعه این همایش و کنگره در سال های متمادی نقش مهم و بسزایی داشته باشد.
در مراسم افتتاح این کنگره دکتر ابوالحسن فقیه رییس جمعیت هلال احمر کشور، به همراه رییس سازمان جوانان این جمعیت حضور دارند.مسئول اردو و مسابقات سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از آغاز ششمین دوره از اردوهای آموزشی، فرهنگی و تفریحی ویژه راهنمایان برتر طرح مسافران نوروزی در قشم خبر داد.

واعظی‌نژاد با اعلام خبر آغاز ششمین مرحله از اردوهای فرهنگی آموزشی جوانان در جزیره قشم، گفت: این طرح مخصوص بانوان برتر که در طرح مسافرین نوروزی سازمان جوانان توانستند رتبه کسب کنند، برگزار شده است.

وی با بیان اینکه هر ساله سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ایران طرح راهنمای مسافرین نوروزی را از۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین در همه استان‌های کشور برپا می‌کند، افزود: این طرح با هدف راهنمای مردم در تعطیلات نوروزی به منظور کاهش صدمات و تلفات و همچنین هدایت مردم به مکان‌های گردشگری و تفریحی صورت می‌گیرد.

کارشناس اردو و مسابقات سازمان جوانان هلال‌احمر با بیان اینکه دو دوره اردوی تشویقی، فرهنگی و آموزشی برای آقایان برگزار شده است، گفت: در خرداد ماه سال جاری جمعا ۷۵۰ مرد برتر در طرح راهنمای مسافران نوروزی در این اردو شرکت کرده‌اند.

وی در مورد شاخص انتخاب راهنمایان برتر، ادامه داد: تعداد روزهای شرکت اعضا در چادر و کمپ نوروزی، فعالیت‌های اعضا در طول سال و شرکت در برنامه‌های سازمان و همچنین ارزشیابی مدیران استانی موجب حضور افراد در این اردوها می‌شود.

کارشناس اردو و مسابقات سازمان جوانان هلال‌احمر با بیان اینکه پیش از این اردوهای آموزشی تفریحی برای مربیان مهدکودک و پیشاهنگی برگزار شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شش ماهه دوم سال جاری دبیران کانون‌های دانشجویی، روستایی، طلاب و جوانان در این اردوها شرکت خواهند کرد.

واعظی‌نژاد با بیان اینکه ۲۰۰ هزار کانون در سطح کشور فعال است، افزود: نهایتا ۱۰۰۰ نفر از این افراد در اردوهای سال ۹۱ سازمان جوانان شرکت خواهند کرد.تاریخ : شنبه 25 شهریور 1391 | 00:48 | نویسنده : Engineer--M

رییس سازمان جوانان جمعیت ھلال احمر ایران از برپایی اردوی تفریحی – آموزشی برای ۷۰۰ راھنمای برتر طرح مسافران نوروزی در قشم خبر داد.
جعفریان با بیان اینکه در نوروز ھر سال سازمان جوانان ھلال احمر با اجرای طرح راھنمای مسافران نوروزی به ارائه خدمات به مسافران می پردازند گفت: در راستای این طرح راھنمایان برتر ھر شھر انتخاب و این افراد در اردوھای تفریحی – آموزشی سازمان شرکت خواھند کرد.
وی با بیان اینکه ۷۰۰ راھنمای طرح مسافران نوروزی بر اساس بررسی ھای صورت گرفته انتخاب شده اند، گفت: براساس برنامه ریزی ھای صورت گرفته در شھریور ماه سال جاری سه دوره از ھفت دوره اردوھای تفریحی – آموزشی قشم برگزار خواھد شد.
جعفریان با بیان اینکه راھنمایان برتر استانھای گیلان، آذربایجان شرقی، چھارمحال و بختیاری و ایلام در این دوره شرکت خواھند کرد گفت: در این اردوھا آموزشھای کمکھای اولیه، اقدامات بشردوستانه و … به جوانان داوطلب آموزش داده می شود.تاریخ : شنبه 25 شهریور 1391 | 00:48 | نویسنده : Engineer--M

نخستین اردوی کشوری کمپوری پیشاهنگی در اردوگاه باغرود نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان در راستای گسترش و اشاعه اصول و اهداف متعالی نهضت پیشاهنگی با تاکید بر سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص توجه هر چه بیشتر به امور تربیتی و آموزشی نوجوانان، نخستین اردوی کشوری کمپوری پیشاهنگی در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود که ویژه فرماندهان و قائم‌مقامان واحدهای پیشاهنگی سراسر کشور است.

اهداف این اردو ایجاد زمینه مناسب برای اعضا جهت تمرین کار گروهی و روحیه مشارکت در واکنش های مختلف اجتماعی وبلایای طبیعی و بهره‌مندی تمام افراد شرکت‌کننده در این کمپوری از ظرفیت معنوی زیارت حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) از اهداف اصلی این اردو بوده و تقویت کیفی برنامه‌ها و فعالیت‌های نهضت پیشاهنگی هلال‌احمر و ایجاد زمینه‌های زندگی در شرایط سخت با رویکرد و مانورهای اسکان اضطراری از دیگر اهداف اردوی پیشاهنگی می باشد.

لازم به ذکر است سهمیه اعزام استان ها به ازای واحدهای پیشاهنگی در هر شهرستان پنج نفر است که در این اردو، دو نفر فرمانده و قائم‌مقام واحد پیشاهنگی مقطع راهنمایی، دو نفر فرمانده و قائم‌مقام پیشاهنگی مقطع دبیرستان و یک نفر به عنوان مربی واجد شرایط و فعال از میان مربیان سه مقطع شهرستان مورد نظر حضور پیدا می‌کنند.

کادر اجرایی این دوره متشکل از مدرسان نهضت پیشاهنگی است که در اردوی تخصصی مهارت‌افزایی اردوگاه مهر بندر انزلی در خصوص شرح وظیفه خود آموزش دیده و توجیه شده‌اند.

این اردو از تاریخ ۲۱/۶/۹۱ الی ۲۵/۶/۹۱ مخصوص برادران و از تاریخ ۲۶/۶/۹۱ الی ۳۰/۶/۹۱ مخصوص  خواهران می باشد.  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic