همزمان با فرا رسیدن تابستان سال 1392، رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برنامه های این سازمان برای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان عضو جمعیت هلال احمر در تابستان امسال را تشریح کرد

IMG_4582

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، محمد جعفریان افزود: سازمان جوانان هلال احمر سعی دارد در تابستان امسال، مقدمات گذران اوقات فراغت مفید،  موثر و با کیفیت را برای قریب به دو میلیون نفر از اعضای زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال خود فراهم کند.

بهره مندی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال گذشته؛

رییس سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: بر اساس بانک اطلاعات رسمی مرکز جامع گذران اوقات فراغت وزارت ورزش و جوانان، سال گذشته یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر، اوقات فراغت خود را در ایام تعطیلات تابستان در سازمان جوانان هلال احمر گذراندند.

جعفریان یادآور شد: بر این اساس نزدیک به یک هزار مرکز و پایگاه موقت سازمان جوانان هلال احمر در سراسر کشور پذیرای اعضای جوان و برگزاری کلاس های تابستانی در رشته های مختلف ورزشی، هنری، حرفه آموزی، آموزش های امدادی و عمومی، مهارت های آموزی دختران و پسران و خدمات مختلف ورزشی و فرهنگی خواهد بود.

مشاور رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: یک هزار مرکز تدارک دیده شده برای برنامه های سازمان جوانان هلال احمر شامل مجتمع های فرهنگی و هنری، ورزشگاه ها، کتابخانه ها، کانون های مختلف و ادارات شعب است.

 برگزاری دومین کمپوری هلال احمر با حضور ۱۰ هزار پیشاهنگ؛

جعفریان ابتدا با تشریح برنامه های سازمان جوانان برای نوجوانان زیر ۱۸ سال پرداخت و گفت: در بحث برنامه های دارک دیده شده برای اعضای زیر ۱۸ سال، امسال دومین کمپوری پیشاهنگی برگزار خواهد شد.

رییس سازمان جوانان هلال احمر با بیان اینکه امسال ۸۰ هزار پیشاهنگ برای حضور در کلاس های پیشاهنگی ثبت نام کردند افزود:  از این تعداد ۶۸ هزار نفر دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان و ۱۲ هزار نفر نیز دانش آموزان مقطع ابتدایی بودند.

جعفریان در ادامه از برگزاری دومین کمپوری ملی پیشاهنگی با حضور ۱۰ هزار پیشاهنگ در مشهد مقدس خبر داد.

رییس سازمان جوانان هلال احمر برگزاری اردوهای شهرستانی پیشاهنگی کمتر از یک روز را از دیگر برنامه های این سازمان در ایام تعطیلات تابستان عنوان کرد و گفت: همچنین اردوهای مربوط به دانش آموزان مجتمع های دانش آموزی در قالب سامانه نشاط و پویایی در تابستان امسال برگزار خواهد شد.

وی برگزاری اردوهای مربیان برگزیده پنج هزار مهد کودک فعال در طرح غنچه های هلال و برگزاری المپیاد طرح ملی دادرس تحت عنوان المپیاد آماده را از دیگر برنامه های سازمان جوانان هلال احمر به منظور غنی سازی اوقات فراغت اعضای زیر ۱۸ سال عنوان کرد.

رییس سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: همچنین در تابستان امسال دوره آموزشی پنج هزار مربی پیشاهنگی، در پنج منطقه اردویی برگزار و تکمیل می شود.

 بهره برداری از شش اردوگاه جدید تا اواسط تابستان امسال؛

جعفریان در ادامه از بهره برداری از شش اردوگاه جدید تا اواسط تابستان امسال خبر داد و گفت: اردگاه های استان های اردبیل، خراسان جنوبی، خوزستان، ایلام، کرمانشاه و اصفهان، شش اردوگاهی هستند تا اواسط تابستان امسال آماده و به بهره برداری می رسند.

به گفته رییس سازمان جوانان هلال احمر با بهره برداری از این اردوگاه ها در مجموع در ۱۰ اردوگاه و منطقه اردویی کشور، اردوهای ملی، استانی و منطقه ای برگزار می شود.

جعفریان یادآور شد: با بهره برداری از شش اردوگاه یاد شده، ظرفیت ۱۰ اردوگاه سازمان جوانان هلال احمر برای برگزاری اردوها  نزدیک به چهار هزار  است.

وی خاطر نشان کرد در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، پیش بینی می شود در اردوهای امسال پذیرای حدود ۳۵۰ هزار نفر در اردوهای سراسری، استانی و شهرستانی باشیم.

وی گفت: البته اردوگاه هایی نیز از بنیاد شهید، کمیته امداد و وزارت آموزش و پرورش اجاره شده تا بتوانیم برنامه کاملی اجرا کنیم.

 برگزاری اردوهای نشاط و پویایی برای تازه واردها؛

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین درباره برنامه های این سازمان برای اعضای بالای ۱۸ سال در ایام تابستان گفت: برای این گروه سنی طرح ها و برنامه ها متعدد است که از آن جمله می توان به برگزاری اردوی دبیران کانون های طلاب، دانشجویی و اردوی نشاط و پویایی ویژه اعضای تازه وارد هلال احمر اشاره کرد.

جعفریان همچنین به برگزاری اردوهای المپیاد رقابت مهر اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی این رقابت ها، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از اعضای جوان شرکت کنند.

 بهره مندی بیش از یک هزار زندانی جوان از اردوهای هلال احمر؛

مشاور رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین برای نخستین بار اردوهای  نوجوانان و جوانان زندانی در قالب کانون های بشردوستانه با همکاری سازمان زندان ها برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: با تامین امنیت لازم این اردوها توسط سازمان زندان ها، جوانان و نوجوانان را از زندان ها خارج کرده و به اردوهایی حتی خارج از شهر می بریم.

جعفریان با بیان اینکه این اردوها تحت عنوان ” فرصتی دوباره” برگزار می شوند گفت: پیش بینی می شود نزدیک به یک هزار نفر از جوانان زندانی در قالب کانون های بشردوستانه از برنامه های اوقات فراغت سازمان جوانان هلال احمر در تابستان امسال بهره مند شوند.

 اعزام کاروان های ویژه خدمات اجتماع محور به ۱۵ استان کشور؛

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همچنین به اجرای طرح جهاد رمضان در ایام ماه مبارک رمضان امسال اشاره کرد و گفت: این طرح با اولویت روستاهای محروم ومناطق کمتر توسعه یافته اطراف بافت های حاشیه ای شهرها، طی دهه اول و سوم ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

جعفریان در ادامه از اعزام کاروان های ویژه خدمات اجتماع محور برای نخستین بار خبر داد و گفت: این کاروان ها به ۱۵ استان کشور اعزام می شوند

وی افزود: این اردوها به صورت کاملا تخصصی و با رعایت تمامی اصول علمی برگزار خواهد شد.

رییس سازمان جوانان جمعیت  هلال احمر به برگزاری طرح کارورزی – امدادی تابستانه در پایگاه های امداد و نجات جاده ای برای نخستین بار در تابستان اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، جوانان ضمن کارآموزی در کنار امدادگران، آموزش های لازم را نیز فرا می گیرند.

نشاط در صیام؛ طرحی متفاوت

مشاور رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین در تابستان امسال همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، برای نخستین بار طرح نشاط در صیام را برگزار خواهیم کرد.

وی در باره این طرح توضیح داد: در اجرای این طرح، استان هایی که میزبان اردوگاه ها هستند، اردوهای یک روزه ای را برای جوانان استان خود از شهرهای مختلف برگزار می کنند.

جعفریان افزود: در این طرح، بعد از اقامه نماز ظهر در شعبه هلال احمر، اعضای جوان به سمت اردوگاه حرکت می  کنند و تا افطار تعدادی کلاس های مذهبی برگزار می شود واز افطار تا سحر نیز برنامه های ورزشی ، تفریحی، آموزشی و معنوی مختلف برگزار خواهد شد و اعضا پس از استراحت صبحگاهی و قبل از حلول اذان ظهر به شهر خود بازمی گردند.

اجرای طرح اوقات فراغت سایبری ویژه اعضای شبکه اجتماعی ماه نو؛

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین امسال برای نخستین بار طرح اوقات فراغت سایبری با عنوان “تابستان داغ ماه نو” برگزار می شود و در این طرح سعی شده جوانان عضو شبکه اجتماعی ماه نو که دهها هزار نفر هستند، از اوقات فراغت خود بهره کافی ببرند.

وی انجام باز های کامپیوتری – امدادی در سطح بالا، برگزاری جلسات گروهی انلاین، میزگردهای سایبری، در اختیار قرار دادن نرم افزارهای ویژه، کتاب های اینترنتی و مسابقات کتابخوانی را از جمله برنامه های این طرح عنوان کرد.

 اجرای طرح کارآفرینی روستایی در ۵۰۰ روستای کشور؛

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه از برنامه ویژه این سازمان برای کانون های روستایی خبر داد و گفت: در تابستان امسال طرح کارآفرینی روستایی ویژه کانون های روستایی انجام خواهد شد.

وی گفت: این طرح که همراه با آموزش امداد و کمک های اولیه است در حدود ۵۰۰ روستای کشو توسط دبیران کانون های روستایی اجرا می شود.

 آغاز برنامه های تابستانه همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع)؛

رییس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: تمام برنامه ها تابستانه سازمان جوانان هلال احمر، همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و تا هفته آخر شهریور نیز ادامه خواهد داشت.

 اجرای طرح ملی راهنمایی مسافران تابستانه با مشارکت ۱۰ هزار جوان؛

جعفریان از دیگر برنامه های سازمان جوانان در تابستان امسال را اجرای طرح ملی راهنمایی مسافران تابستانه عنوان کرد و گفت: این برنامه در شش استان کشور به صورت قطعی اجرا و در ۱۵ استان نیز به صورت داوطلبانه اجرا می شود.

رییس سازمان جوانان هلال احمر تاکید بر کاهش غرق شدگی در دریای خزر و پوشش مسافری در استان های اصفهان، تهران و خراسان رضوی را از جمله محورهای طرح ملی راهنمایی مسافران تابستانه خواند و گفت: این قبل از ماه رمضان شروع می شود اما فعالیت اصلی طرح، بعد از ماه مبارک رمضان و همزمان با افزایش مسافرت ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: تاکید ما در این طرح برعدم مداخله و افزایش فرهنگ استفاده صحیح از دریا در تابستان در استان های شمالی که امسال برای سومین سال پیاپی توسط سازمان جوانان هلال احمر اجرا می شود.

به گفته وی این طرح سال گذشته با همکاری و مشارکت سازمان امداد و نجات اجرا شد که در نتیجه آن تعداد غرق شدگان دریایی خزر ۵۰ درصد کاهش یافت.

رییس سازمان جوانان هلال احمر تاکید کرد: در مدت زمان ۶۰ روزه اجرای این طرح، حدود ۱۰ هزار جوان هلال احمری مشارکت خواهند داشت.

به گفته وی برای طرح ملی راهنمایی مسافران تابستانه نزدیک به ۲۲۰ پست در شش استان پیش بینی شده است.

 فستیوال ورزش های آبی ویژه جوانان هلال احمری؛

جعفریان برگزاری اردوی بین المللی در تاجیکستان و کربلا برای اعضای برتر و برگزاری جشنواره ورزش ای آبی جوانان هلال احمر در دریاچه اوان قزوین و سد چادگان اصفهان و اردوگاه بندر انزلی را از دیگر برنامه های سازمان جوانان هلال احمر در ایام تابستان بعد از ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

رییس سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: جشنواره آفتابگردان نیز امسال برای نخستین بار برای فرزندان تمامی پرسنل هلال احمر در سراسر کشور اجرا می شود.

به گفته وی این طرح  در دو سال گذشته فقط برای فرزندان پرسنل ستادی انجام می شد.

جعفریان درباره اعتبارات مورد نیاز این طرح ها نیز گفت: با عنایت ریاست جمعیت هلال احمر بودجه ای برای برگزاری این برنامه ها تامین شده و در شرف ابلاغ به استان هاست.

وی تاکید کرد: تمام اردوهای سازمان جوانان هلال احمر پیوست آموزشی دارد.

رییس سازمان جوانان هلال احمر در پایان از مدیران عامل و پرسنل جمعیت هلال احمر در سراسر کشور درخواست فضا را به سمت گذراندن و تهیه یک تابستان مطلوب و با کیفیت برای جوانان سازمان و ایران اسلامی پیش ببریند.


منبع:javananhelal.irتاریخ : شنبه 8 تیر 1392 | 15:45 | نویسنده : Engineer--M

دوستان در این پست میتونید سوالات خودتون رو مطرح کنید

از نظر هایی که مرتبط با پست مورد نظر نیست خودداری کنید در صورت مشاهده هیچ جوابی داده نمیشه
و نظر داده شده پاک می شود.

ممنون از توجه ی همه ی دوستان

همچنین قابل توجه دانشجویان محترم ساعت کار کانون
شنبه ها و پنج شنبه ها از ساعت 9 الی 12 می باش
د.


  • شهر قشنگ
  • بک لینک
  • قیمت دلار
  • ناژین توس
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic